Kompleksowa obsługa przedsiębiorców

Produkujesz lub importujesz? Sprzedajesz w internecie? Prowadzisz gastronomię?
Musisz rozliczyć opakowania, które wprowadzasz do obrotu.

Nasze organizacje odzysku przejmują od przedsiębiorców obowiązki związane z każdym rodzajem opakowania, baterii czy sprzętu, które mogą być wprowadzane do obrotu w Polsce. Nie musisz szukać innych firm - u nas wszystkie usługi masz w jednym miejscu.


Zobacz, co robimy
Kompleksowa obsługa przedsiębiorców

Obowiązkowa opłata produktowa

Opłata produktowa to rodzaj opłaty ekologicznej, która obowiązuje każdego przedsiębiorcę, który wprowadza do obrotu produkty w opakowaniach, opony, oleje, smary, baterie i akumulatory lub sprzęt elektryczny i elektroniczny. Opłata produktowa to inaczej kara za to, że jako przedsiębiorca przyczyniłeś się do zwiększenia, w obiegu, ilości opakowań baterii lub sprzętu bez zapewnienia ustawowego poziomu recyklingu i/lub odzysku tychże. 

Jeśli prowadzisz działalność - gastronomia, sprzedaż internetowa, produkcja lub import - i w jej wyniku wprowadasz do obrotu produkty w opakowaniach, lub opakowania, masz obowiązek rozliczyć te opakowania w BDO i zapłacić opłatę produktową.

Przekazując obowiązki opakowaniowe wprowadzającego do Organizacji Odzysku Grupy TOM nie płacisz opłaty produktowej!


Obowiązkowa opłata produktowa

Publiczne Kampanie Edukacyjne

Publiczne Kampanie Edukacyjne to proekologiczne działania, których zadaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa w zakresie zwrotu opakowań, dostępnych systemach zbierania, odzysku i recyklingu. Mogą być to imprezy o charakterze informacyjno-edukacyjnym, drukowane plakaty, ulotki lub odpowiednio prowadzone znakowanie opakowań, które ułatwi konsumentowi ich segregację. Każdy przedsiębiorca, który wprowadza do obrotu opakowania, musi finansować Publiczne Kampanie Edukacyjne!

Organizacja Odzysku Opakowań TOM-DOLEKO-EKOLA prowadzi Publiczne Kampanie Edukacyjne. Ty przekazujesz nam swoje obowiązki wprowadzającego, my zajmujemy się edukacją społeczeństwa za Ciebie!


Publiczne Kampanie Edukacyjne

Roczne sprawozdanie BDO

Wprowadzasz do obrotu w Polsce produkty w opakowaniach, baterie i akumulatory lub sprzęt - musisz złożyć w BDO roczne sprawozdanie, w którym podajesz masy oraz rodzaje wprowadzonych opakowań, baterii lub sprzętu. To dodatkowy obowiązek i termin, o którym musisz pamiętać. To także ryzyko kary, którą możesz otrzymać za nieterminowe lub nierzetelne złożenie sprawozdania.

Ty podajesz nam masy i rodzaj opakowań lub produktów, które wprowadzasz w danym roku kalendarzowym - Organizacja Odzysku Opakowań TOM-DOLEKO-EKOLA składa roczne sprawozdanie za Ciebie!


Roczne sprawozdanie BDO

Twoje obowiązki już od pierwszego wprowadzenia!

Pamiętaj! Już jedna wydana na wynos kawa, jedna wysłana do klienta paczka lub jeden zaimportowany i wprowadzony do obrotu w Polsce komputer, powodują, że musisz zarejestrować się w BDO i realizować obowiązki wprowadzającego.

Nie rób tego samodzielnie! Przekaż obowiązki opakowaniowe do Organizacji Odzysku Opakowań TOM-DOLEKO-EKOLA!

Korzyści z przekazania obowiązków opakowaniowych do TOM-DOLEKO-EKOLA!

Zobacz ile zyskujesz przekazując rozliczanie opakowań, baterii i akumulatorów oraz sprzętu elektrycznego i elektronicznego
do Organizacji Odzysku Opakowań TOM-DOLEKO-EKOLA!

Samodzielne rozliczanie
 • Wysoka opłata produktowa dla Urzędu Marszałkowskiego
  (wyliczana samodzielnie ze skomplikowanego wzoru)
 • Finansowanie Publicznych Kampanii Edukacyjnych
 • Złożenie rocznego sprawozdania do Urzędu Marszałkowskiego
 • Ciągły monitoring zmian prawnych dotyczących rynku odpadów
Za pośrednictwem TOM-DOLEKO-EKOLA
 • Niska opłata roczna dla Organizacji Odzysku
  (brak opłaty produktowej!)
 • Brak finansowania Publicznych Kampanii Edukacyjnych
 • Sprawozdanie do Urzędu Marszałkowskiego składa Organizacja Odzysku
 • Brak konieczności ciągłego śledzenia zmian prawnych
 • Bezpłatne szkolenia z prawa ochrony środowiska
 • Fachowa pomoc i kompleksowa obsługa związana z rynkiem odpadów

3 kroki do podpisania umowy

1

Wprowadź masy opakowań

Uruchom nasz Kalkulator i podaj masy opakowań, które wprowadzasz do obrotu. Zobacz, ile oszczędzisz podpisując umowę z TOM-DOLEKO-EKOLA w porównaniu do opłaty produktowej wnoszonej samodzielnie.

2

Podaj dane firmy

Uzupełnij dane Twojej firmy. Podaj NIP, aby pobrać komplet danych z bazy GUS. Nie musisz posiadać jeszcze numeru BDO, aby przekazać nam swoje obowiązki opakowaniowe. W uzyskaniu numeru BDO pomogą Ci nasi specjaliści.

3

Zaakceptuj i opłać umowę

Zweryfikuj podane dane, zaakceptuj umowę, wybierz płatność i… gotowe! Poinformujemy Cię o kolejnych krokach i aktywacji umowy. Od teraz jesteś w prawdopodobnie najlepszej organizacji odzysku opakowań w Polsce!

Copyright © 2024 Organizacje Odzysku Grupa TOM