Kompleksowa obsługa przedsiębiorców

Nasze organizacje odzysku przejmują od przedsiębiorców obowiązki związane z każdym rodzajem opakowania, baterii czy sprzętu, który może być wprowadzany do obrotu w Polsce. Nie musisz szukać innych firm - u nas wszystkie usługi masz w jednym miejscu.


Kompleksowa obsługa przedsiębiorców

Nie płacisz opłaty produktowej!

Opłata produktowa jest to rodzaj opłaty ekologicznej obowiązującej każdego przedsiębiorcę, który wprowadza do obrotu produkty w opakowaniach, opony, oleje, smary, baterie, akumulatory czy sprzęt elektryczny i elektroniczny. Opłata produktowa musi zostać wniesiona w momencie niewywiązania się z ustawowych obowiązków. Jej wysokość jest zależna od kilku czynników:

 • rodzaju materiału wprowadzonego na rynek,
 • masy wprowadzonych materiałów w kilogramach,
 • stawki jednostkowej określonej przez Ministra Środowiska,
 • wymaganych poziomów recyklingu - w przypadku opakowań i produktów,
 • wymaganych poziomów zbiórki - w przypadku baterii, akumulatorów oraz sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Nie płacisz opłaty produktowej!

Prowadzimy Publiczne Kampanie Edukacyjne

Publiczne Kampanie Edukacyjne mają za zadanie podnosić świadomość ekologiczną społeczeństwa - obowiązkiem przedsiębiorcy jest informowanie w środkach masowego przekazu, na ulotkach czy plakatach o możliwościach zwrotu opakowań, dostępnych systemach zbierania, odzysku i recyklingu. Mogą być to również imprezy o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Możliwości prowadzenia Publicznych Kampanii Edukacyjnych jest wiele – jednak, przy tak dużej ilości obowiązków wynikających z prowadzenia własnej działalności, skąd znaleźć na to czas?

Rozwiązaniem jest przekazanie prowadzenia PKE do Organizacji Odzysku Opakowań TOM-DOLEKO-EKOLA! Wtedy nie musisz zastanawiać się nad Publicznymi Kampaniami Edukacyjnymi - ich przygotowywaniem, realizacją, rozliczeniem i wykazaniem w rocznym sprawozdaniu. Ten obowiązek zrealizujemy za Ciebie!


Prowadzimy Publiczne Kampanie Edukacyjne

Składamy sprawozdanie roczne

Każdy przedsiębiorca, którego dotyczy opłata produktowa ma również obowiązek złożenia rocznego sprawozdania do marszałka województwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub prowadzenia działalności. Aby oszczędzić czas, środki oraz skupić się na prowadzeniu własnego biznesu wystarczy podpisać umowę z Organizacją Odzysku. Dzięki podpisanej umowie i przekazaniu obowiązków wykonamy wszelkie formalności dotyczące wypełnienia, złożenia i rozliczenia sprawozdania. Po Twojej stronie zostanie jedynie obowiązek prowadzenia ewidencji masy oraz rodzaju opakowań i produktów wprowadzanych na rynek krajowy – na podstawie tych danych wykonany za Ciebie wszelkie formalności.


Składamy sprawozdanie roczne

Zobacz, dlaczego warto przekazać realizację obowiązków do TOM-DOLEKO-EKOLA

Samodzielnie
 • Wysoka opłata produktowa płatna samodzielnie do Urzędu Marszałkowskiego
 • Przygotowywanie sprawozdań do Urzędu Marszałkowskiego
 • Prowadzenie Publicznych Kampanii Edukacyjnych
 • Ciągły monitoring zmian prawnych dotyczących rynku odpadów
Za pośrednictwem Organizacji Odzysku
 • Niska opłata roczna dla Organizacji Odzysku
 • Sprawozdania do Urzędu Marszałkowskiego przygotowywane przez Organizację Odzysku
 • Brak konieczności prowadzenia Publicznych Kampanii Edukacyjnych
 • Brak konieczności ciągłego śledzenia zmian prawnych
 • Bezpłatne konferencje z prawa ochrony środowiska
 • Fachowa pomoc i kompleksowa obsługa związana z rynkiem odpadów

Twoje obowiązki już od pierwszego wprowadzenia!

Pamiętaj! Już jedna wydana na wynos kawa, jedna wysłana do klienta paczka lub jeden zaimportowany i wprowadzony do obrotu w Polsce komputer, powodują, że musisz zarejestrować się w BDO i realizować ustawowe obowiązki wprowadzającego.

3 kroki do podpisania umowy

1

Wprowadź masy opakowań

Uruchom nasz Kalkulator. Podaj masy opakowań, które wprowadzasz do obrotu po raz pierwszy i zobacz, ile zaoszczędzisz podpisując umowę z organizacją odzysku TOM-DOLEKO-EKOLA w porównaniu do opłaty produktowej wnoszonej do Urzędu Marszałkowskiego.

2

Podaj dane firmy

Uzupełnij dane Twojej firmy. Podaj numer NIP, a nasz system pobierze aktualne dane z bazy GUS. Nie musisz posiadać numeru BDO, aby przekazać nam swoje obowiązki w zakresie opakowań. W uzyskaniu numeru BDO pomogą Ci nasi specjaliści.

3

Zaakceptuj i opłać umowę

Zweryfikuj podane dane, zaakceptuj wzór umowy, opłać i… to wszystko. W kolejnych krokach poinformujemy Cię o postępie i potwierdzimy aktywację umowy. Od teraz jesteś w prawdopodobnie najlepszej organizacji odzysku opakowań w Polsce!

Copyright © 2023 Organizacje Odzysku Grupa TOM