Czy Twoja Organizacja Odzysku wspiera Twoją firmę?

Twoja obecna Organizacja Odzysku Opakowań nie wspiera Twojego biznesu? Musisz realizować część obowiązków samodzielnie, dzwonić i pytać, czy dobrze wypełniłeś dokumenty? A może otrzymałeś nowe, niekorzystne warunki cenowe? 

W TOM-DOLEKO-EKOLA wszelkie formalności realizujemy za Ciebie. Zobacz, jakie realne korzyści otrzymujesz rozpoczynając z nami współpracę i jak dbamy o Twoją firmę realizując ustawowe obowiązki w zakresie opakowań i produktów.


Czy Twoja Organizacja Odzysku wspiera Twoją firmę?

Co zyskujesz przechodząc do TOM-DOLEKO-EKOLA?

 1. 1

  Minimum formalności

  Przejmujemy od Ciebie obowiązki związane z raportowaniem, sprawozdawczością i wymaganymi ustawowo dokumentami. Ty rozwijasz swój biznes, formalności przekazujesz w nasze ręce.

 2. 2

  Atrakcyjna oferta cenowa

  Płacisz konkurencyjną stawkę dokładnie za te masy opakowań, które wprowadzasz do obrotu. Bez dodatkowych opłat czy ukrytych kosztów. Jasno, przejrzyście i uczciwie.

 3. 3

  Prowadzenie Publicznych Kampanii Edukacyjnych

  Prowadzimy działania, które normalnie musiałbyś realizować samodzielnie. Budujemy ekologiczny i przyjazny dla środowiska wizerunek Twojej firmy.

 4. 4

  Obsługę KAŻDEGO rodzaju opakowania

  Przejmujemy obowiązki w zakresie każdego rodzaju opakowania, które możesz wprowadzić na rynek. Jesteśmy jedyną Organizacją Odzysku, której potrzebujesz.

 5. 5

  Wiedza, z której możesz korzystać

  Chętnie dzielimy się wiedzą, doradzamy i szkolimy. Planujesz rozwijać biznes o nowe produkty? Daj nam znać. Podpowiemy i doradzimy w zakresie prawidłowej utylizacji i odzysku opakowań, które wprowadzisz.

 6. 6

  Sprawdzony i solidny partner

  Organizacja Odzysku Opakowań jest częścią Grupy TOM, która od ponad 30 lat aktywnie działa w zakresie odbioru, odzysku czy recyklingu.

Zacznij działać!

Uruchom nasz Kalkulator , podaj masy opakowań i wygeneruj umowę. Zrobisz to w całości online! Przejdź do Organizacji Odzysku Opakowań TOM-DOLEKO-EKOLA i przekonaj się, jak pracuje się z najlepszymi.

3 kroki do zmiany Organizacji Odzysku Opakowań

1

Skorzystaj z naszego kalkulatora! 
Podaj masy opakowań wprowadzonych do obrotu w poprzednim roku kalendarzowym.

2

Przejdź proces rejestracji! 
Podaj dane Twojej firmy, zaakceptuj i opłać elektronicznie wygenerowaną umowę.

3

Prześlij do nas podpisaną umowę! 
To ostatni etap formalności - od tego momentu Twoja umowa jest
 już aktywna.

Wypowiedz umowę w obecnej Organizacji Odzysku!

Nie zapomnij o zakończeniu współpracy z Twoją obecną Organizacją Odzysku Opakowań. Możesz skorzystać z gotowego wzoru wypowiedzenia, który przygotowaliśmy. 
Pobierzesz go tutaj.

W ten prosty sposób stajesz się klientem Najprawdopodobniej najlepszej Organizacji Odzysku Opakowań w Polsce!

Dlaczego my?

Od 1990 r. stale umacniamy swoją pozycję na rynku surowców wtórnych, odpadów problemowych i opakowaniowych. Nasz nieustanny rozwój zaowocował utworzeniem oddziałów terenowych na obszarze zachodniej Polski. Obsługujemy kontrahentów z sektora B2B, wykorzystujemy zaplecze logistyczne znajdujące się na ośmiu placach przeładunkowych w Polsce. Posiadamy wszystkie wymagane pozwolenia i decyzje na zbieranie i transport odpadów. Zajmujemy się także handlem stalą i produkcją zbrojeń budowlanych.

 

Grupa TOM w liczbach

 • 5 spółek działających w branży odpadowej
 • 30 lat obecności na rynku odpadów
 • 758 mln zł obrotu

 

Jako pierwsza Organizacja Odzysku Opakowań w Polsce uzyskaliśmy certyfikat EMAS!


Dlaczego my?

Zmień Organizację Odzysku!

Przekonaliśmy Cię do zmiany? Nie zwlekaj - zawarcie umowy zajmie nie więcej niż 15 minut. Zrobisz to w całości online! Już dzisiaj zmień Organizację Odzysku Opakowań na TOM-DOLEKO-EKOLA!

Odpowiedzi na najważniejsze pytania

01 Ile zapłacę za podpisanie umowy z TOM-DOLEKO-EKOLA?

Wartość Twojej umowy zaczyna się już od 499 zł netto. Jest ona uzależniona od mas opakowań, które wprowadzasz do obrotu. Nasz kalkulator pokaże precyzyjnie, ile zapłacisz. Uzupełniając masy zawsze podawaj wartości całkowite (np. 28 kg).

02 Ile czasu zajmuje proces przejścia z obecnej organizacji do TOM-DOLEKO-EKOLA?

Podpisanie umowy z organizacją odzysku opakowań TOM-DOLEKO-EKOLA zrealizujesz w kilka minut korzystając z naszego kalkulatora i opłacając umowę elektronicznie. Pamiętaj o podpisaniu i przesłaniu do nas papierowej wersji umowy, którą wygenerujesz na stronie.

03 Czy mogę przejść do TOM-DOLEKO-EKOLA przed końcem roku kalendarzowego?

Tak, pamiętaj tylko, aby w naszym kalkulatorze mas opakowań odpowiednio oznaczyć typy opakowań, które wprowadzasz. Nie zapomnij także wypowiedzieć umowy w obecnej organizacji, z którą współpracujesz.

04 Co ze sprawozdaniem za bieżący rok – czy złożycie je za mnie?

Za złożenie sprawozdania odpowiada organizacja, z którą masz aktualną umowę – jeśli przed końcem roku przejdziesz do Organizacji Odzysku Opakowań TOM-DOLEKO-EKOLA, to my przejmujemy obowiązek związany ze złożeniem sprawozdania.

05 Co jeśli wprowadzam na rynek nowe rodzaje opakowań?

Po prostu poinformuj nas o tym. Zadzwoń, napisz – nasi specjaliści skontaktują się z Tobą zwrotnie i omówią szczegóły. Pamiętaj, aby przed rozmową przygotować dokładne masy nowych opakowań – przyspieszy to proces aktualizacji Twojej umowy.

Copyright © 2024 Organizacje Odzysku Grupa TOM